O nás

ZŠ a MŠ Bílá Třemešná je moderní venkovská škola pod Zvičinou - úplná základní škola a mateřská škola s právní subjektivitou (příspěvková organizace obce Bílá Třemešná). Ve školním roce 2021/2022 poskytuje základní vzdělávání 229 žákům v 1. až 9. ročníku (140 žáků na I. st., 89 žáků na II. st.) a předškolní vzdělávání 62 dětem ve 3 třídách mateřské školy. V organizaci pracuje 43 zaměstnanců, z toho je 28 pedagogických pracovníků (učitelé ZŠ a MŠ, vychovatelé, asistenti pedagoga).

ZŠ od roku 2012 používá elektronickou třídní knihu, budova má počítačovou síť vč. WiFi, v každé třídě je dataprojektor a počítač. V roce 2020 byl otevřen nový Pavilon odborných učeben, který je vybaven moderními technologiemi - jazykové laboratoře, počítačové učebny, interaktivní tabule, mobilní učebny a sady tabletů Apple iPad. Pro výuku Informatiky jsou dále k dispozici 3D tiskárny Průša, stavebnice Lego Mindstorms EV3, roboti Ozoboti, 3D pera aj. vč. potřebného výukového SW. Vybavení slouží k výuce na ZŠ napříč všemi předměty. Děti při výuce mohou v případě potřeby používat mobilní telefony.

Je to permanentní proces už od roku 2012 - s každou novou technologií souvisí i zaškolení pedagogů, kteří nabité znalosti předávají dále žákům. Od základů obsluhy PC, kancelářského balíku,  SW, přes maily a elektronickou třídní/žákovskou knihu k základům prezentace, programování i robotiky.

Zobrazení stránky: 0x