Programy pro MŠ

Už druhým rokem se k nám sjíždějí školky z okolí v rámci Memoranda o spolupráci. Pokaždé se pro děti snažíme připravit zajímavý program, který zábavnou formou seznamuje děti s prostředím naší školy. Děti z okolních Mateřských škol měly možnost navštívit již tři programy.

První program dětem ukázal různé pokusy související s předměty, které se vyučují v pavilonu odborných učeben. V učebně fyziky si například děti vyzkoušely sílu Hulka, v učebně chemie zjistili, jak se barví plameny ohně a pokusy je čekaly i v kuchyni, kde si zahrály třeba na moderní Popelky.

Druhý program vzal děti do říše hmyzu. Děti si zahrály na motýly a brouky, vyzkoušeli si pilnou práci s opilováním květů a mohly pomocí virtuálních brýlí navštívit včelí úl a prohlédnout si tak místa, která jinak navštívit nemohou.

V třetím programu se děti vydaly na vesmírnou výpravu. Zahrály si na kosmonauty, vzhlížely ke hvězdám a seznámily se s naší sluneční soustavou. Také měly možnost seznámit se z Ozoboty a naučit je poslouchat různé příkazy.

Nyní se už děti mohou těší na čtvrtý program, který je vezme do říše Minerálů a hornin. A co na ně čeká?! To už se musí přijet podívat za námi a my se na ně moc těšíme.

 

Má i Vaše Mateřská školka zájem navštívit naši školu? Přijměte tedy naše pozvání a domluvte si návštěvu, rádi vás tu uvítáme a provedeme naším pavilonem odborných učeben.

 

Návštěvu si můžete domluvit na emailové adrese lenka.zizkova@zsbt.cz

 

Program VESMÍR

Vesmírnou výprava. Děti si mají možnost zahrát si na kosmonauta, podívat se na hvězdy, seznámit se se sluneční soustavou, vytvořit si vlastní vesmírnou galaxii a naučit Ozobota poslouchat jejich příkazy.

Program POKUSY

Zábavné a jednoduché pokusy, které si vyzkoušíme v různých učebnách našeho krásného pavilonu odborných učeben. Vyzkoušíme a porovnáme si sílu s Hulkem, zjistíme, jakou hustotu má, která kapalina a pokusíme se zbarvit plameny.

Program HMYZ

Veselé hry nejen v pavilonu odborných učeben, ale i v arboretu naší školy. Děti se tak rozběhnou za motýly a brouky v naší zahradě, posbírají pil a vydají se pomocí virtuálních brýlí přímo do středu včelího úlu.

Zobrazení stránky: 0x