Soutěž o nejlepší video o třídění odpadu Prevence

29.06. 2022

image

Jak už všichni víte, v naší škole jsme se rozhodli podívat se podrobněji na aktuální problém naší planety a tím je třídění a následné recyklování odpadu. Jako Žákovský parlament jsme se dali hned do práce. Všem třídám jsme do tříd připravili a předali letáky o tom, co a jak ve škole třídit a všem učitelům jsme zaslali krátké video, které natočily děti jedné české základní školy. Tímto jsme chtěli nejen dosáhnout zájmu o danou tematiku, ale také ve všech (učitelé i žáci) vzbudit chuť vytvořit podobnou věc sami. A tak jsme vyhlásili soutěž O nejlépe třídicí třídu.

Do soutěže se zapojily pouze 3 třídy, ale jejich výkony byly velice vyrovnané. Všechna videa mají svůj osobitý nápad i provedení. Velmi nás potěšila i znalost problematiky a chuť, se kterou se třídy do akce zapojily.

Všechna videa jsme na schůzce prošli, zhodnotili a nakonec seřadili na pomyslné stupně vítězů. Třetí místo si odnáší třída 7,. na druhém místě se usadili žáci 6. třídy a výhru za tuto soutěž si odnáší třída 5.

Všem zúčastněným moc děkujeme za nápady a doufáme, že tak, jak to vypadá na videích, se k třídění všichni staví i v běžném životě…

Přejeme krásné léto

Váš ŽP

Autor: Mgr. Jana Flečková

Zobrazit fotogalerii na Zoneramě

Zobrazení stránky: 0x