Týden děravého míčku

19.11. 2019

Týden děravého míčku

Předposlední říjnový týden se nesl ve znamení okrskových kol ve florbalu. Na palubovce haly ZŠ Strž se během týdne vystřídala družstva jak dívek, tak chlapců, a to v obou věkových kategoriích, které II. stupeň nabízí. Za naši školu bojovala ve dnech 22. a 23. 10. družstva mladších, respektive starších chlapců.

Starší družstvo nakombinovalo ve své sestavě borce z 8. a 9. tříd – Glos, Doležal, Tepera, Havlíček, Chromý, Jarolímek, Špůr, Hanzl, Kozák a Stančo. Konkurence 8 týmů byla rozdělena do 2 skupin. V té naší jsme se postupně utkali s Gymnáziem DK, ZŠ 5. května DK a ZŠ Schulzovy sady A. Nasazení a chuť vlétnout na soupeře odneslo v prvním utkání Gymnázium, které jsme zdolali výsledkem 3:0. Potvrdilo se ale, že hlava dělá hodně, a tak získané sebevědomí i pěkný výkon byly ty tam po prohře 1:3 s 5. květnem. Před posledním utkáním byly karty rozdané jasně – dál nás posune jen výhra. Proti výrazně lépe kombinačně vybavenému soupeři jsme předvedli týmový a bojovný výkon, který jsme mohli vyšperkovat trestným střílením minutu před koncem. Nestalo se a remíza 1:1, tak znamenala konečnou a celkové 5. místo.

O den později se na stejném místě představili mladší kolegové ze 6. a 7. třídy – Fenik, Poprach, 2x Laš, 2x Michálek, Kuhn, Hanzl, Skořepa, Janeček, Kolář a Přibyl. Druhý den se přihlásilo jen 6 škol, čili při dvou tříčlenných skupinách bylo každé zaváhání fatální. Do naší skupiny byly nalosovány ZŠ Mostek a ZŠ Schulzovy sady. Po náš, z větší části soutěžemi nezkušený tým, to byla těžká zkouška. V prvním utkání jsme s favoritem turnaje ze Schulzových sadů drželi krok. Obětavý výkon v poli a každou minutou lepšící se hra brankáře vykrystalizovaly v sympatickou remízu 2:2. Jako by mladší kolegové ale chytly syndrom od svých starších kolegů. Ve druhém utkání nezůstali hlavami na zemi a po profesorském výkonu ztratili postupovou remízu v závěru – 1:2 pro Mostek. Bezprostředně pro prohře jsme tak nastoupili v boji o 5. místo proti ZŠ 5. května. A přes světlé chvilky to bylo jedno velké trápení v zakončení, kdy ne a ne trefit i prázdnou branku. Soupeř pak využil rozhozené obrany a po výsledku 1:2 nás odsunul na konečnou 6. pozici.

Přes všechny nezdary a ne oku lahodící celková umístění hodnotím turnaje pozitivně. Ani jeden tým v konkurenci nijak nepropadl. Chvílemi předváděl opravdu pěknou hru, kterou ale nedokázal udržet konstantněji. Když však přihlédneme k tomu, že někteří žáci byli na podobné akci poprvé, můžeme se těšit na ročníky příští.

Všem, kteří oprášili hokejku a oblékli modrý dres naší ZŠ, tak děkuji za pěkné sportovní chvíle.

Mgr. Jiří Šimek, Ph. D.

Autor: tomas.vlna@zsbt.cz

Zobrazení stránky: 0x