Osmáci v atletickém čtyřboji

15.10. 2019

Ve čtvrtek 19. 9. vyrazili kluci z osmé třídy zabojovat do Trutnova na okresní kolo atletického čtyřboje. Pětilístek ve složení Tepera, Jarolímek, Glos, Doležal a Stančo sbíral týmové body ve skoku dalekém/vysokém, vrhu koulí/hodu míčkem, běhu na 60m a 1000m. Celkový týmový součet par určil konečné pořadí, kde jsme se ziskem 4 492b., obsadili 5. místo.

Jako jediní zástupci našeho okrsku jsme v Trutnově měřili síly s chlapci ze ZŠ Komenského TU, ZŠ Školní Vrchlabí, ZŠ Trutnov-Poříčí a Gymnázia Trutnov. Po loňské spanilé jízdě atletickými soutěžemi přešli kluci do starší kategorie a bojovali se staršími kluky. O větší konkurenci tak nebyla nouze. Přes velmi chladné počasí byly k vidění parádní atletické výkony. A ani naši zástupci se rozhodně neztratili. Ve skoku dalekém a vrhu koulí jsme dokonce slavili prvenství. Filip doskočil na značku 468cm a David vrhl koulí rovných 10m. Atletický čtyřboj je ale o všestrannosti a hlavně vyrovnanosti výkonů. O něco horší běžecké výkony tak byly důvodem, proč to tentokrát na lepší než 5. místo nestačilo. S předvedenými výkony ale panuje spokojenost a všem borcům děkujeme za vzornou reprezentaci školy.