Stávka 2019 Informace

04.11. 2019

Vzhledem k neplnění slibů Vlády ČR vyhlásily školské odbory na středu 6.11. jednodenní stávku. Všichni zaměstnanci třemešenské školy se ke stávce připojí, tj. školy a školská zařízení naší organizace (ZŠ, MŠ, ŠJ, ŠD, ŠK) nebudou tento den v provozu.

Ze slibovaného 15% navýšení platů je nyní 10% navýšení, resp. 8 % do tarifu a 2 % jako pohyblivá část platu. Školským odborům jde nyní aspoň o ty 2 %, které do škol nakonec nedoputují a ztratí se v balíku reformy financování regionálního školství. Dopis vedení školských odborů adresovaný rodičům je zde.

My ze Třemešné budeme stejně jako Pedagogická komora trvat na zvýšení platů o 15 %.

 

Apel na rodiče

Vážení rodiče, stávkovat byste měli i vy. Dlouhodobě nízké platy českých učitelů mají přímý dopad na studijní výsledky žáků – viz tisková zpráva. Platy českých učitelů tvoří jen 64 % průměrné mzdy vysokoškolsky vzdělaných zaměstnanců, což je nejméně ze států OECD a EU.

Pedagogové naší školy připravují vaše děti na budoucnost, ačkoli nikdo neví, jaká za 10, 20 či 50 let (než půjdou do důchodu) bude. Důležitou vlastností učitele je proto kreativita, kterou umí předat svým žákům pro jejich uplatnitelnost v životě.

A kreativitu učitele podporuje i svoboda slova. A my vám říkáme pravdu, jdeme do stávky za lepší plat, za lepší školství – jde  nám o budoucnost našich a vašich dětí.

 

Apel na pedagogy

Milí učitelé, nikdy nedosáhnete toho, čeho před lety dosáhli lékaři, dokud nebudete jednotní. Nenechte se oblbnout vládou, zastrašit zřizovatelem či uchlácholit zpátečnickým vedením školy a táhněte konečně všichni za jeden provaz. Nůžky mezd vysokoškolsky vzdělaných lidí se rozevírají rychleji, jen vy to nevíte a stále děláte za 180,-  – 250,- Kč hrubého na hodinu.

Myslete na budoucnost a buďte kreativní! Podrobnosti k organizaci stávky zde.

 

Mgr. Emil Kudrnovský, Ph. D.,

Ředitel školy

Autor: Ondřej Tobiška

Zobrazení stránky: 0x