Výstava středních škol nasměrovala žáky 9. třídy

14.10. 2019

Výstava středních škol nasměrovala žáky 9. třídy

V pátek 11. října se v trutnovské galerii Uffo již tradičně konala přehlídka SŠ nejen z blízkého regionu. Našim osmákům a hlavně deváťákům pomohla nasměrovat své budoucí profesní uplatnění.

Žáci našich dvou nejstarších ročníků si prošli několika desítkami stánků, v nichž je zástupci nejrůznějších vzdělávacích institucí přesvědčovali, že právě ta jejich škola je pro naše žáky do budoucna ta nejlepší volba. Mohli obdivovat nejrůznější prezentace výrobků, pročíst stohy letáčků, pohovořit si se studenty, kteří již do dané školy docházejí.

Věřím, že osmáky tato první větší možnost popřemýšlet o svém budoucím zaměření oslovila a deváťákům pomohla k finálnímu výběru. Právě oni musí do konce února poslat dvě přihlášky na dvě různé školy či na dva různé obory a učinit jedno z nejdůležitějších a nejodpovědnějších rozhodnutí svého dosavadního života. Přeji jim čistou mysl a doporučuji všechny informace z přehlídky SŠ ještě porovnat nejlépe s některými z absolventů či osobním navštívením škol. Ne nadarmo totiž zejména dnes platí okřídlené: ,,Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají…“

Mgr. Jiří Lux, výchovný poradce

Autor: Tomáš Vlna